A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Enduro trip 28/07/2018: Przysietnica – Przehyba - Radziejowa - Przysietnica
Dystans: ok. 38 km
Przewyższenie: ok. 1300 m
Czas trwania: ok. 5-6h
Zbiórka: godzina: 10:00; Miejsce: Przysietnica, mały parking przy szkole podstawowej

Tym razem kołujemy w Beskidzie Sądeckim. Starujemy w sobotę o godzinie 10:00 z parkingu przy szkole podstawowej w Przysietnicy (w razie braku miejsc auto można zostawić też pod kościołem). Zaczynamy od długiego szutrowego podjazdu na Przehybę, w schronisku łapiemy oddech i jedziemy dalej zwiedzać okolicę. Wisienką na torcie będzie zjazd żółtym szlakiem z Przehyby, czyli enduro w najczystszej postaci. Cała trasa to łącznie około 38km i 1300m przewyższeń. 

Opis trasy:
Przysietnica – Uphill szutrówką na Przehybe – Schronisko Przehyba (przerwa/opcja na ognisko, jest miejsce przed schroniskiem) – Przehyba – szlak Graniowy – Złomisty Wierch pn. - Złomisty Wierch pd. – Mała Radziejowa – Radziejowa (wieża widokowa) – Wielki Rogacz – powrót trawersem pod Złomisty Wierch Pd. - Złomisty Wierch Pd. - Złomisty Wierch pn. – Hala Konieczna (przerwa/opcja na ognisko na dziko) – Trawers Teodora – Zjazd żółtym szlakiem z Przehyby – Wąwóz Wiedźm – Przysietnica


Prognozy są bardzo optymistyczne, po deszczach nikt już pewnie nie będzie pamiętam, dlatego standardowo zabierzcie prowiant, zrobimy ognisko! Tym razem prowadzić nas będzie Piotr Hołownia i Majka Mściwujewska, znawcy lokalnych tras. Zapraszamy wszystkich żądnych enduro przygody, przypominamy jednak, że zaplanowana trasa jest wymagająca i dla osób zaczynających przygodę z rowerem górskim może okazać się zbyt trudna. Kask jest oczywiście obowiązkowy, zachęcamy również do zaopatrzenia się w ochraniacze.