A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas II Podhalańskich Cyklo Warsztatów, oprócz szkolenia z techniki jazdy i wycieczek enduro, przewidzieliśmy także wykłady i prezentacje związane z tematyką rowerową i treningami. Zostanie wygłoszonych łącznie pięć referatów. Uchylamy zatem rąbka tajemnicy i przedstawiamy część drugą streszczeń.

 

Michał Lalik - 1enduro.pl

Producenci co roku atakują nas nowymi, wyspecjalizowanymi typami rowerów - czy nadają się dla kogoś poza bogatymi Amerykanami? Michał z 1Enduro.pl opowie o tych mniej oczywistych możliwościach dobierania sprzętu. Czy przy wszystkich nowinkach, typowy rower enduro nadal jest najlepszym, uniwersalnym wyborem do górskich eksploracji? Co warto brać pod uwagę szukając idealnego roweru do swoich potrzeb? Jak wybrać rozmiar? I czy nowy rower może być... za drogi?

 

 

Piotr Starzecki - Beastie Bikes

MTB o smaku Enduro od zawsze nierozerwalnie związane jest z rowerową amortyzacją. W teorii, każdy endurak zna się na niej co najmniej równie dobrze jak na niszowych piwach czy goglach. W praktyce jednak, zbyt wysoka liczba pokręteł powoduje skręt kiszek, nogi z waty i dobrą minę do złej gry. No bo jak to wszystko ustawić aby był flow, wysokie loty i miękkie lądowania? Seminarium na temat prawidłowej regulacji zawieszenia rowerowego poprowadzi Piotr Starzecki z Beastie Bikes, dystrybutora i wyłącznego centrum serwisowego Cane Creek Double Barrel w Polsce. Podczas seminarium poznacie budowę, działanie i sposoby na opanowanie rowerowych amortyzatorów, które mają więcej regulatorów niż rower kół.

 

 

Borys Witkiewicz - fizjoterapia

Podczas prezentacji przedstawione zostanie działanie systemu stabilizacji centralnej. Elementy tego mechanizmu mają wpływ na codzienną postawę człowieka, a co za tym idzie, również na pozycję jaką przyjmujemy podczas jazdy na rowerze. Praktycznie każdy ruch wykonywany przez ramiona bądź nogi wiąże się z uprzednim napięciem mięśni brzucha. W zależności od tego jak bardzo wydajny jest system stabilizacji centralnej, ruchy wykonywane przez kończyny mają większy lub mniejszy wpływ na centrum naszego ciała. Przekłada się to także na zachowanie ciała podczas jazdy na rowerze.