A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas II Podhalańskich Cyklo Warsztatów, oprócz szkolenia z techniki jazdy i wycieczek enduro, przewidzieliśmy także wykłady i prezentacje związane z tematyką rowerową i treningami. Zostanie wygłoszonych łącznie pięć referatów. Uchylamy zatem rąbka tajemnicy i przedstawiamy część pierwszą streszczeń.

 

Spotkanie z Janem Karpielem

Jednym z gości na tegorocznych Cyklo Warsztatach będzie zakopiańczyk Jan Karpiel, żywa legenda kolarstwa górskiego. Narciarz, mechanik samochodowy, kierowca wyścigowy Classic Auto, konstruktor kultowych ram rowerowych i zawodnik dyscyplin grawitacyjnych - jednym słowy mówiąc - historia pełna pasji i poświęceń. Jan na pewnym etapie swojego życia wyemigrował do Stanów Zjednoczonych gdzie zajął się profesjonalnie m.in. budową ram rowerowych. Następnie warsztat swój przeniósł do Polski, do rodzinnego Zakopanego, gdzie powstawały kolejne rowery doceniane na całym świecie. Jest również wszechstronnym sportowcem związanym z górami. Jego zacięcie sportowe doprowadziło, że na specjalnie zaprojektowanym przez siebie rowerze pobił w USA rekord prędkości w zjeździe po śniegu. Tą historię, jak również wiele innych, będzie można bezpośrednio dotknąć – Jan obiecał, że na spotkanie przywiezie odrobinę rekwizytów.

 

II Podhalańskie Cyklo Warsztaty Jan Karpiel

 

Maciej Pająk - Fundacja POMBA

Maciej Pająk podsumuje zeszłoroczne działania Fundacji POMBA, a także opowie o planach na nadchodzący sezon. Ponadto omówi krok po kroku proces projektowania zrównoważonych ścieżek rowerowych, zaczynając od pomysłu, a kończąc na złożeniu dokumentacji w starostwie. Przedstawi to na przykładzie zaprojektowanego przez POMBA kompleksu tras w Górach Kaczawskich.

 

II Podhalańskie Cyklo Warsztaty POMBA