A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
                  
 
Oravský Podzámok - Kubínska hoľa - Dva Pne- sedlo Príslop - Poľana - Javorová - Oravský Podzámok [gpx]. Z miejscowości Oravský Podzámok na Kubínską hoľę podjeżdżamy czerwonym szlakiem rowerowym. Szlak poprowadzony jest drogą asfaltową, która trawersuje masyw Kubínskiej hoľi i dochodzi praktycznie pod samo schronisko (Chata Kubínska hoľa). Następnie droga asfaltowa przechodzi w gruntową i serpentynami wyprowadza pod górną stacje wyciągu krzesełkowego. Podjazd tym wariantem jest bardzo wygodny i przede wszystkim szybki – droga praktycznie jednostajnie (niezbyt stromo) wznosi się do góry.
 
Szlak czerwony biegnący grzbietem z Kubínskiej hoľi do sedla Príslop mniej więcej do połowy tego odcinka ma postać przyjemnej ścieżki, która następnie przechodzi w szeroką drogę gruntową.
 
Podjazd z sedla Príslop na Poľane i dalej na Javorovą kontynuujemy szlakiem czerwonym. Ostatni fragment tego podjazdu jest bardzo trudny, ponieważ szlak prowadzi błotnistą drogą zrywkową o znacznym nachyleniu. Na Javorovej odbijamy na szlak niebieski. Zjazd tym szlakiem również w większości odbywa się szerokimi drogami leśnymi. Miejscami, co prawda, występują tzw. ogrody kamienne dające możliwość posmakowania zjazdu typowego dla enduro, ale niestety tych miejsc za wiele nie ma. Dosyć znaczne niebezpieczeństwo podczas zjazdu stanowią zalegające miejscami duże ilości suchych konarów, gałęzi i twardych bukowych patyków.