A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Magura WitowskaPanorama z polan Magurskich

Magura Witowska ma szanse stać się kompleksem rowerowym! W dniu wczorajszym w siedzibie Gm. Kościelisko odbyły się rozmowy dotyczące budowy tras rowerowych na Magurze. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Gminy Kościelisko, Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 wsi w Witowie (władający większością lasów na Magurze), Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Stowarzyszenia Rowerowe Podhale.

W wyniku porozumienia zapadła decyzja o rozpoczęciu prac projektowych oraz wspólnym staraniu się o środki unijne na realizację przedsięwzięcia. Według wypracowanej koncepcji w rejonie Magury miałoby powstać łącznie ok. 48 km tras rowerowych w tym 25 km szlaków rekreacyjnych oraz turystycznych, 7 km tras podjazdowych i 16 km tras zjazdowych typu singletrack.

Magura Witowska Mapa

Rejon Magury Witowskiej ma niesamowity potencjał przede wszystkim dlatego, że na tym obszarze nie ma skomplikowanej struktury własnościowej gruntów. Ponadto praktycznie wszyscy udziałowcy Wspólnoty Leśnej opowiadają się za stworzeniem nowej ofert turystycznej dla rowerzystów. Istnieje także możliwość na porozumienie ze stroną Słowacką i wytyczenie tras na stokach Magury opadających do Oravic.

 

Komentarze  

+1 #1 MRACH 2015-07-20 09:57
I o to chodzi !!!!!
W końcu potencjał trenu zostanie wykorzystany. Nie tylko gmina Czarny Dunajec może podnieść atrakcyjność turystyczną swojego regionu :-) ....
Cytować