• Kim jesteśmy?

  Stowarzyszenie powstało pod koniec roku 2014. Stworzyli je ludzie z różnymi pomysłami, zainteresowaniami, wykonujący różne zawody. Wspólnym mianownikiem dla całej grupy jest pasja, czyli kolarstwo górskie, oraz inicjatywa promowania tego niesamowitego sportu...

  więcej
 • Czym się zajmujemy?

  Nasza działalność skupia się na upowszechnianiu modelu aktywnego stylu życia oraz kultury fizycznej i sportu. Wspieramy także rozwój infrastruktury rowerowej w regionie oraz jego promocję...

  więcej
 • Wesprzyj naszą działalność

  Wesprzyj naszą działalność i pomóż w rozwoju naszej organizacji. Stowarzyszenie działa w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie...

  więcej
 • Kuźnia MTB

  Często dajesz pokonać się trasie? Zapraszamy zatem na, organizowane przez nas, podstawowe szkolenia techniki jazdy. Zawitaj do Kuźni MTB! Weź udział w szkoleniach techniki jazdy MTB i wykuj z nami, na blachę, prawidłowe nawyki!

   

  więcej
A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

The WHYTE Way – 2017
Przed wyborem roweru do określonego celu należy podjąć parę ważnych decyzji. Dobór materiału, typu konstrukcji, detale techniczne, geometria i wrażenia z jazdy są bardzo istotne przy tworzeniu najlepszego roweru! Kompromis przy wyborze jakiegoś elementu spowoduje zmianę w całości. W takim wypadku, nie można pójść na skróty! Dla Whyte'a priorytetem są wszystkie wymienione elementy, aby doświadczać niedoścignionych wrażeń z jazdy w każdym środowisku.

 
 
Whyte Custom Tubing
Aby budować doskonałe rowery, na początku należy mieć świetny materiał. „Custom Butted Tubing” jest unikalny, gdyż oferuje każdemu rowerzyście odpowiedni rozmiarowo, zestaw dedykowanych, cieniowanych i profilowanych rur do każdego rozmiaru ramy. Dedykowane, cieniowane rury nie tylko zmniejszają ciężar ramy w odróżnieniu od powszechnie stosowanych ram na rynku, ale co ważniejsze, zwiększają przyjemność z jazdy, optymalizując właściwości dla każdego rozmiaru. Rezultat końcowy, to prawdziwie „spersonalizowane” wrażenie przy każdej jeździe rowerem Whyte'a.

 
 
Konstrukcja:
Aby w pełni wykorzystać zalety dedykowanej konstrukcji rur Whyte'a używamy kombinacji paru technik.
•    Podwójne spawy są wykorzystywane w połączeniach główek ram/dolnych rur/górnych rur; ta metoda spawania zwiększa siłę spawu o 30% w porównaniu z normalnym spawaniem typu TIG.
•    Wszystkie ramy Whyte'a są poddane kulkowaniu wyrzutowemu (śrutowaniu). Proces ten polega na ostrzeliwaniu ich powierzchni małymi kulkami wolframowymi w celu stworzenia szorstkiej powierzchni. Zwiększa to wytrzymałość zmęczeniową naszych ram o 18%.

 
 
Detale techniczne:
Większość z nas, rowerzystów, doświadcza problemów z niezawodnością i konserwacją roweru, bez względu na to, gdzie jeździmy. Zastosowane detale techniczne Whyte'a to wynik doświadczeń na każdej ramie w prawdziwym świecie. Ich celem jest zminimalizowanie lub eliminacja wielu technicznych problemów, których rowerzyści doświadczają na całym świecie.
•    Agresywne kształty i potrójne cieniowanie rur tylnego trójkąta zwiększają elastyczność pionową, który poprawia komfort jazdy użytkownika.
•    Przesunięcie hamulca tarczowego na bardziej wytrzymałą dolną rurę tylnego trójkąta oznacza, że lepiej przenoszone są siły dynamiczne, obciążenia związane z napędem oraz hamowaniem podczas jazdy. Idea ta umożliwia zastosowanie dłuższej rury podsiodłowej w kształcie litery "S",  co pozwala poprzez cieniowanie i kształtowanie bardziej oddziaływać na wyżej wspomnianą „elastyczność pionową”.
•    Dożywotnia gwarancja na łożyska we wszystkich systemach pełnego zawieszenia.
•    Gwintowany BB (suport) – potwierdzona niezawodność w porównaniu z innymi metodami.
•    Linki i przewody na całej długości są chronione pancerzem  dodatkowo zabezpieczonym gumowymi uszczelkami w miejscach wejścia i wyjścia z ramy w celu eliminacji możliwości wniknięcia wody.
•    Opatentowane przez firmę Whyte systemy „Inter Grip” i „Getta Grip” - zwiększają niezawodność systemów zaciskowych sztycy podsiodłowej minimalizując możliwość wniknięcia wody.
•    Zaciski hamulcowe na mocowaniu ze stopu aluminium wewnątrz tylnego trójkąta gwarantują pewne, płynne hamowanie oraz eliminują wibracje przenoszone przez rury podsiodłowe.

 
 
Geometria:
Świetna geometria jest cechą, której nie da się opisać słowami. Trzeba wsiąść i jechać! Jedynym sposobem na dopracowaną, perfekcyjną geometrię, świetne prowadzenie, przeniesienie mocy oraz komfort jest szereg jazd testowych w każdym środowisku, powtarzanych do momentu uzyskania idealnej równowagi pomiędzy wszystkimi elementami. Wszystkie te elementy są fundamentalne w celu stworzenia najlepszych ram na rynku. To jest właśnie filozofia Whyte'a.

Wspierają nas

uvex normalbikeboard n   pomba normal wtb nwhisbar n banless ntomar n